Dzień Czystych Rąk z „Mydlinką”

 

Brudne dłonie są źródłem prawie 90 proc. chorób i zakażeń. Światowy Dzień Czystych Rąk, obchodzony na całym świecie, ma na celu przypomnieć, że od właściwej higieny dłoni może zależeć nasze zdrowie. Specjaliści alarmują, że 90 proc. chorób i zakażeń, spowodowanych jest niewłaściwą higieną. W miejscu pracy, na ulicy czy w domu – wszędzie jesteśmy narażeni na zarazki przenoszone na dłoniach. Mogą one powodować choroby układu oddechowego, pokarmowego i skóry. Na dłoniach przenosimy też wirusy grypy.

Niestety mycie rąk dla wielu z nas jest czynnością wykonywaną w pośpiechu i machinalnie. Mało kto zastanawia się nad tym, czy robi to prawidłowo. Tymczasem, aby umyć ręce ze wszystkich znajdujących się na nich zarazków, należy czynność tą wykonywać przez ok. 30 sekund. Równie ważne jest dokładne i higieniczne wysuszenie rąk.

 

My, w naszej szkole już po raz drugi obchodziliśmy Dzień Czystych Rąk. Z tej okazji oprócz pogadanek i przypomnienia instrukcji właściwego mycia rąk, wraz z „Mydlinką” zorganizowaliśmy  warsztaty mydlarskie, podczas których każde dziecko mogło samodzielnie wykonać ekologiczne mydełko, wybierając według własnego uznania jego kształt, zapach oraz dodatki.

Po dzisiejszych zajęciach wszyscy już wiemy i będziemy bezwzględnie pamiętać o tym prostym, ale jakże ważnym zabiegu higienicznym – MYCIU RĄK!!!

 

 

 

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA SKŁADAMY RADZIE RODZICÓW ZA POMOC FINANSOWĄ W ORGANIZACJI WARSZTATÓW!

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *