Bezpieczne wakacje

Pogadanka Bezpieczne Wakacje

Dnia 11.06.2018 r. w naszej szkole i przedszkolach została zorganizowana pogadanka na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji. Okres wakacyjny to szczególny czas dla całej rodziny. Towarzyszące wypoczynkowi odprężenie sprawia, że często zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego też w trakcie pogadanki zwrócono uwagę na zagrożenia czyhające nad wodą, w górach, w domu a także w lesie. Ponadto omawiano i analizowano wakacyjne porady dotyczące zagrożeń w postaci nieszczęśliwych wypadków (numery alarmowe) oraz w jaki sposób i komu należy zgłosić zaistniałą sytuację. Na zakończenie zajęć dzieci ochoczo dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i uwagami.

Pedagog szkolny

Anna Kalinowska

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *