Dzień Unii Europejskiej

9 maja Europa świętuje Dzień Unii Europejskiej. Ten dzień jest oficjalnym świętem Unii Europejskiej i został ustanowiony w rocznicę przedstawienia planu utworzenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, znanego jako Plan Schumana, przez Roberta Schumana 9 maja 1950r.
Z tej okazji klasa III zorganizowała Dzień Europejski, podczas którego uczniowie mieli okazje zapoznać się z tematyką europejską. Zajęcia rozpoczęliśmy prezentacją przygotowanych wcześniej przez uczniów materiałów na temat UE. Przypomnieliśmy sobie podstawowe informacje dotyczące historii i symboli UE. Powiedzieliśmy też sobie kilka słów o każdym z państw do niej należących.

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *