TOLERANCJA

23 listopada pani Kamila Karowska – Gaudyn i pani Agnieszka Migdalczyk – Mocarska przeprowadziły z naszymi uczniami warsztaty na temat TOLERANCJI

Tolerancja i otwartość na to, co inne, co nieznane. Otwarty, elastyczny umysł i brak uprzedzeń. Szacunek i akceptacja dla inności. Takiego podejścia warto uczyć i wpajać je swoim pociechom. Warto dążyć do tego, aby dziecko, widząc osobę na wózku, osobę niepełnosprawną, o innym kolorze skóry lub w jakikolwiek sposób odbiegającą od standardów, do których  jesteśmy przyzwyczajeni, nie patrzyło z przerażeniem, nie potępiało, nie krytykowało, ale akceptowało tę inność.

Tolerancja to otwartość na różnice dzielące ludzi oraz szacunek do tych różnic oraz poglądów, stylów życia, odmienności… Z tolerancją wiąże się także umiejętność spojrzenia na świat z perspektywy drugiej osoby. Prościej mówiąc to między innymi traktowanie innych tak, jak sami chcielibyśmy być potraktowani.

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *