Segreguj z nami, walcz z odpadami!

16 listopada b.r. Szkoła Podstawowa w Zacharzynie we współpracy z firmą Jenox Akumulatory Sp. z o. o.  zorganizowała kampanię edukacyjną dotyczącą segregowania odpadów ze szczególnym uwzględnieniem tematyki dotyczącej bezpiecznego zbierania i recyklingu akumulatorów. W ramach kampanii zorganizowano szkolenie, które przeprowadziła pani Justyna Sekulska i pan Dawid Haupa, specjaliści ds. Ochrony Środowiska z Zakładu Usługowego Odum w Chodzieży. W szkoleniu udział wzięli uczniowie oraz dyrektorzy i nauczyciele ze wszystkich szkół gminnych oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Chodzież pani Kamila Szejner, sołtys wsi Zacharzyn pani Milena Różańska oraz przewodnicząca Rady Gminy pani Maria Jahnz.

Kolejna część kampanii to Gminny Konkurs Ekologiczny pt. „Segreguj z nami, walcz z odpadami” skierowany do uczniów klas III-VII Szkoły Podstawowej w Strzelcach, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stróżewie, Szkoły Podstawowej w Oleśnicy oraz Szkoły Podstawowej w Zacharzynie.

Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się bogatą wiedzą na temat ochrony środowiska i segregacji odpadów. W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim uczniom za udział oraz złożyć im serdeczne gratulacje!

 

Kategoria: klasy III

I miejsce Mateusz Bedołek SP Oleśnica

II miejsce Adam Cebeniak SP Zacharzyn

III miejsce Kamil Frąszczak SP Strzelce

Kategoria: klasy IV

I miejsce Lena Michałowska SP Strzelce

II miejsce Pola Sysło SP Stróżewo

III miejsce Jakub Borowczak SP Zacharzyn

Kategoria: klasy V

I miejsce Joanna Banasińska SP Oleśnica

II miejsce Patryk Koczorowski SP Strzelce

III miejsce Sara Szyńska SP Stróżewo

Kategoria: klasy VI

I miejsce Julia Polcyn SP Stróżewo

II miejsce Malwina Gorkowska SP Oleśnica

III miejsce Julia Pasierbek SP Strzelce

Kategoria: klasy VII

I miejsce Amelia Gorkowska SP Strzelce

II miejsce Franciszek Borkowski SP Oleśnica

III miejsce Julia Jankowska SP Stróżewo

 

Doskonałym podsumowaniem kampanii był udział uczniów w pokazie oraz warsztatach zorganizowanych przez firmę „Mały inżynier”. Warsztaty te były połączniem wiedzy z zabawą i prawdziwą przygodą w świecie nauki, bo przecież każde dziecko lubi eksperymentować.

Serdecznie podziękowania kierujemy do organizatora publicznej kampanii edukacyjnej firmy JENOX Akumulatory Sp. z o.o. oraz Zakładu Usługowego Odum w Chodzieży za pomoc w organizacji kampanii oraz za opiekę i wsparcie.

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *