Narodowe Święto Niepodległości

Apel z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości

 

Jak co roku z okazji Narodowego Święta Niepodległości nasi uczniowie złożyli kwiaty oraz zapalili znicze pod pomnikiem w Zacharzynie. Choć sam pomnik nie jest ściśle związany z czasem odzyskania przez nasz kraj niepodległości w 1918r., stanowi ważne miejsce dla lokalnej społeczności. Pomnik ten postawiono w hołdzie pomordowanym przez hitlerowców Polakom z Zacharzyna, a więc ludziom, którzy walczyli o wolność ojczyzny.

Nasza szkoła na wiele sposobów uczciła pamięć walczących o niepodległą Polskę. Poza uroczystym apelem, oraz złożeniem kwiatów pod pomnikiem do historii naszego kraju odwoływaliśmy się na prowadzonych zajęciach, poprzez wystrój szkoły, a także noszone dumnie kotyliony.

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *