Światowy Dzień Walki z Otyłością

 

24 października w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z Otyłością zaprosiliśmy do naszej szkoły panią dietetyk Michalinę Jabłońską. Pani Michalina przekazała uczniom najważniejsze zasady zdrowego odżywiania się oraz pokazała największe i najbardziej niebezpieczne błędy żywieniowe. Pani dietetyk przypomniała jak ważne jest spożywanie pięciu posiłków dziennie i unikanie wysokokalorycznych przekąsek.  Zwróciła szczególną uwagę na to, że utrwalone złe nawyki żywieniowe połączone z brakiem ruchu to najprostsza droga do bardzo niebezpiecznej choroby jaką jest otyłość. Podczas tych wyjątkowych zajęć uczniowie wzięli też udział w zabawie, podczas której mając zasłonięte oczy musieli odgadnąć co jedzą. Na koniec wspólnie pod okiem pani Michaliny przygotowaliśmy pyszne i zdrowe koktajle oraz sałatki warzywno-owocowe.

 

 

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *