Światowy Dzień Mycia Rąk

W ciągu zaledwie 15 sekund mycia rąk wodą z mydłem redukujemy liczbę bakterii o około 90 proc., a przez kolejne 15 sekund usuwamy pozostałe drobnoustroje, które mogą być przyczyną groźnych chorób. Dlatego należy pamiętać o tym, że mycie rąk nie może trwać krócej niż 30 sekund. Aby było w pełni skuteczne, nie wolno zapomnieć o wierzchach dłoni, przestrzeni między palcami, pod paznokciami, kciukach oraz nadgarstkach. O tym, jak istotne jest mycie rąk przypomina dzisiejszy Światowy Dzień Mycia Rąk. Święto to pięć lat temu zainicjowało Zgromadzenie Ogólne ONZ.

Oto jak obchody tego święta przebiegały w naszej szkole. Dzień zaczęliśmy od pogadanki, która miała dać nam odpowiedź dlaczego mycie rąk jest aż tak ważne. Później wszyscy dokładnie umyliśmy ręce zgodnie z instrukcją.

Na koniec na wszystkich uczniów czekała niespodzianka – piękne, kolorowe, pachnące mydełko.

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *