Sprzątanie Świata

Kolejna edycja akcji Sprzątania Świata odbyła się pod hasłem „Nie ma śmieci, są surowce”. Fundacja Nasza Ziemia i partnerzy Akcji zwracają w ten sposób uwagę na to, że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami. Nie mogą one kończyć jako „śmieci” – na składowisku, w lesie czy w rzece, ale poprzez segregację odpadów powinny z powrotem trafiać do wykorzystania, funkcjonując jako zasób w Gospodarce o Obiegu Zamkniętym (GOZ).   Jak co roku wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie naszej szkoły dołączyli do tej ogólnopolskiej akcji, wzięli udział ciekawej pogadance, wysprzątali cały teren dookoła naszej szkoły oraz wykonali ciekawe prace z… wcale nie śmieci, tylko z SUROWCÓW! Dzień zakończyliśmy spotkaniem przy ognisku.

 

 

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *