Spotkanie z funkcjonariuszem KPP w Chodzieży

15 września gościliśmy w naszej szkole policjantkę z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży panią Karolinę Smardz-Dymek. Przewodnią myślą pogadanki była odpowiedzialność karna nieletnich za ich zachowanie i działania w różnych miejscach, także w szkole. Policjantka uświadamiała dzieci o grożących im niebezpieczeństwach, związanych z narkomanią, piciem alkoholu, paleniem papierosów i przemocą w rodzinie. Pouczyła o odpowiedzialności karnej za używanie słów wulgarnych w miejscach publicznych, za niszczenie mienia prywatnego i społecznego, a nawet uporczywe przeszkadzanie w lekcjach i wagarowanie. Pani Karolina omówiła również zasady bezpiecznego zachowania na drodze (w jakich miejscach przechodzimy na druga stronę ulicy i jak należy to robić), wyjaśniła także zasady bezpieczeństwa podczas pobytu w szkole, w domu czy też na podwórku oraz przestrzegła dzieci przed zagrożeniami jakie niosą za sobą rozmowy z nieznanymi osobami.

 

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *