Światowy Dzień Pierwszej Pomocy Medycznej

Często mówimy lub czytamy o tym jak udzielać pierwszej pomocy, nie zawsze jednak wiemy jak się zachować gdy ktoś na prawdę jej potrzebuje. Czy wiemy jak uratować życie człowieka? Nasi uczniowie już wiedzą! W związku z obchodzonym  9 września Światowym Dniem Pierwszej Pomocy w naszej szkole odbyły się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy.

Uczniowie klasy III przygotowali dla młodszych kolegów krótki występ, podczas którego „w pigułce” przedstawili najważniejsze zasady, których bezwzględnie należy przestrzegać w sytuacji zagrożenia życia. Uczniowie obejrzeli też film z doktorem Kręciołkiem, dzięki któremu wszyscy już wiedzą co to jest łańcuch życia. Nieocenioną skarbnicą wiedzy i umiejętności okazały się oczywiście zajęcia praktyczne, podczas których każdy uczeń mógł samodzielnie przeprowadzić reanimację pod okiem specjalisty.

Serdecznie dziękujemy pani ratownik za przekazanie  swojej wiedzy i umiejętności oraz uczniom klasy III za przygotowanie pięknego występu.

 

 

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *