Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych

5 maja obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, a w Polsce organizowany jest on, jako Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Jest to święto zapoczątkowane we Francji na początku lat 90. XX wieku, jako dzień godności osób niepełnosprawnych 

Celem obchodów tego dnia jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na wyzwania, przed którymi stają na co dzień osoby z niepełnosprawnościami. W wielu miejscach zarówno na świecie jak i w Polsce z tej okazji organizowane są rozmaite wydarzenia, spotkania, marsze, warsztaty oraz happeningi będące wyrazem sprzeciwu wobec dyskryminacji osób niepełnosprawnych w codziennym życiu, uwypuklające solidaryzm z osobami niepełnosprawnymi. Działania te podkreślają, że wobec osób niepełnosprawnych powinno się zachowywać zwyczajnie oraz starać się pokonywać wszelkie pojawiające się bariery.

AKCJA – PAMIĘTAMY, MYŚLIMY O INNYCH

I SIĘ WSPIERAMY

Drodzy Uczniowie!

Jeśli znacie osoby z niepełnosprawnościami (Pana, Panią, Koleżankę, Kolegę) i chcielibyście przesłać im pozdrowienia możecie to w bardzo prosty sposób zrobić

Wystarczy:

  1. Napisać, narysować pozdrowienia na kartce – najlepiej A4, żeby było wszystko widoczne

  2. Napisać do kogo są kierowane pozdrowienia i o jakiej treści

  3. Zrobić sobie z kartką z pozdrowieniami zdjęcie

  4. Wysłać pozdrowienia na adres szkoły: spzacharzyn@gmail.com – zdjęcia na bieżąco będą wstawiane na portal społecznościowy Naszej Szkoły

Nasza akcja trwa od 04.05.2020 (poniedziałek)– 08.05.2020 (piątek)

Pedagog szkolny

 

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *