Pedagog szkolny

W tym wpisie znajdziecie Państwo na bieżąco aktualizowane informacje od naszego szkolnego pedagoga, pani Anny Kalinowskiej.

1. Jak motywować i wspierać dzieci do systematycznego uczenia się poza szkoła?
2. Jak zorganizować dzieciom warunki do nauki w domu?
3. Jak skutecznie mobilizować się do nauki w domu?

4. Jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci?

5. Mycie rąk.

6. Ciekawostki.

7. Bajka o złym królu Wirusie i dobrej Kwarantannie.

Zarządzanie stresem jest cenną umiejętnością. Nierzadko życie przynosi nam kolejne wyzwania. Warto poszukiwać wielu strategii radzenia sobie ze stresem i poszerzać możliwości.

Stres można zdefiniować jako fizjologiczną reakcję organizmu (nerwową i hormonalną) w odpowiedzi na różnego rodzaju bodźce. Rozszerzająca się w bardzo szybkim tempie epidemia koronawirusa wprowadziła nas wszystkich w nową rzeczywistość, która dla wielu osób może być stresująca.
Oto kilka porad jak radzić sobie ze stresem w czasie pandemii

Zorganizuj sobie czas

Przyjemne aktywności

Podstawą pracy zdalnej – mówiąc prościej – pracy z domu, jest komputer i dostęp do internetu – może się przydać również telefon. Większość z nas, nawet jeśli w ograniczonym zakresie, korzysta z nich na co dzień. Dzięki nim zajęcia szkolne można poprowadzić online.
Aby nasz wspólna praca przebiegała pomyślnie oto kilka zasady dobrego zachowania się w Internecie

Szkolne zasady netykiety

Netykieta

Niepokój, stres, lek – porady, zabawy na rozluźnienie ciała i wyciszenie umysłu

RELAKSACJA – zadbaj o siebie i swoja rodzinę

Stres

POZYTYWNY DZIEŃ DOBRY DLA WSZYSTKICH 🙂
Garść optymizmu i uśmiechu w pozytywnych wyznaniach

Uśmiechnij się do świata a świat uśmiechnie się do Ciebie 🙂

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Świat ludzi sprawnych często nie rozumie, ale też nie wie, na jakie pułapki można trafić w świecie ludzi niepełnosprawnych. Polecam komiks Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością w którym znajdziemy podpowiedzi jak można prosto i łatwo nawiązać aktywny kontakt, a nawet zrobić więcej. Współistnieć lub współdziałać w różnego rodzaju życiowych sytuacjach.
Nie bądźmy obojętni, pomagajmy, integrujmy się 🙂

Savoir-vivre

Jak radzić sobie ze złością?

Znaleźliśmy się w sytuacji, która budzi w nas wiele emocji – przede wszystkim lęk i strach, ale również złość, smutek czy zniechęcenie. Z dnia na dzień musimy odnaleźć się w nowej rzeczywistości – rzeczywistości zdominowanej przez pandemię COVID-19 – w której czeka na nas sporo ograniczeń i niepewności. Zadbajmy o swoich bliskich, siebie, swoje samopoczucie i zdrowie psychiczne.

Jak radzić sobie ze złością?

Jak radzić sobie ze stresem? – wskazówki i porady dla uczniów oraz rodziców

5 kroków rozwiązywania problemów – wskazówki i porady dla uczniów oraz rodziców

Pandemia i przymusowa izolacja to czas, w którym wielu z nas będzie potrzebowało wsparcia. Jeśli czujemy, że nie dajemy rady, nie wstydźmy się szukać pomocy. Pamiętajcie, że są instytucje i ludzie, którzy nam jej udzielą. Zwróćmy też uwagę na tych, którzy sobie nie radzą – może tuż za ścianą ktoś zmaga się z trudnościami, których nie może pokonać.

Kochani!
Zbliża się koniec roku szkolnego, zbierzmy wszystkie siły i zakończmy naszą pracę pozytywnymi ocenami 🙂
Oto kilka wskazówek na fizyczne i psychiczne regenerowanie sił do dalszej pracy 🙂