Mega Misja klasa I

Psotnik i różne media

Schwytajmy Psotnika nim znowu coś pomiesza!

 

Zadanie wykonane! Mamy własnego Psotnika – Lampi:)Pierwszym krokiem kolejnej misji było stworzenie plakatu przedstawiającego różne media. Wszystkie fotografie szczegółowo omówiliśmy oraz dopasowaliśmy do nich miniaturki zdjęć, które wylosowaliśmy. Następnie oglądaliśmy mecz piłki nożnej oraz wysłuchaliśmy relacji z meczu. Określiliśmy za pomocą symboli oraz gestów, jakimi zmysłami odbieramy poszczególne media. Odsłuchaliśmy fragmentu audiobooka o dobrze znanej nam Calineczce i użyliśmy wyobraźni, aby wykonać ilustracje do usłyszanych fragmentów. Wykonane prace pogrupowaliśmy i ułożyliśmy z nich komiks o Calineczce, który bardzo spodobał się Psotnikowi. Dzisiejsze zajęcia pomogły nam wzbogacić i uporządkować wiadomości dotyczące mediów, a wybór koloru i imienia dla Psotnika okazał się dla uczniów miłą niespodzianką.

 

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *