MegaMisja zadanie 4 klasa I

Zielnik Profesora Florka – porządkowanie informacji

Stworzenie kompletnego zielnika Profesora Florka

 

Kolejne zadanie za nami! Pomogliśmy profesorowi Florkowi uporządkować bałagan w zielniku. Wspólnie przyjrzeliśmy się zgromadzonym zbiorom, następnie posegregowaliśmy je i nazwaliśmy poszczególne grupy: liście drzew, nasiona i przyprawy, kwiaty, pozostałe przedmioty. Wyłoniliśmy te, które umieścimy w zielniku (liscie drzew, nasiona i przyprawy,kwiaty). Podzieliliśmy się na zespoły. Każda z drużyn pracowała nad przydzielonym działem zielnika. Przy pomocy tabletów wyszukiwaliśmy informacje dotyczące zbiorów, dobieraliśmy podpisy do obrazków i przyklejaliśmy je. Niewątpliwie praca z tabletem bardzo uatrakcyjniła dzisiejsze zajęcia. Wspólnymi siłami stworzyliśmy piękną książkę – zielnik, która wzbogaciła naszą wiedzę dotycząca środowiska przyrodniczego. Dzięki dzisiejszym zajęciom dowiedzieliśmy się, jak grupować informacje w zbiory i że ważne jest nadawać im nazwy, by w przyszłości łatwiej wyszukać interesujące nas wiadomości.

 

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *