Oliwia, Daniel i Miłosz w Alpakolandzie

Mówi się o nich „duże owieczki” lub „żywe maskotki”. Lubią towarzystwo dzieci i dorosłych. Choć są mało znane, wszędzie gdzie się pojawiają, wzbudzają zainteresowanie. Alpaki w Polsce pojawiły się stosunkowo niedawno, ale ich popularność rośnie. Obcowanie z nimi ma pozytywny wpływ na zdrowie, dlatego terapie z ich udziałem działają cuda.

Zwierzęta są przyjaciółmi ludzi, a ich towarzystwo potrafi pozytywnie oddziaływać na stan zdrowia psychicznego i fizycznego. Największą moc ma tu dotyk, który poprzez wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia, uspokaja i powoduje rozluźnienie. Dlatego powszechnie znane są terapie z udziałem zwierząt: hipoterapia, czyli kontakt z końmi, bądź dogoterapia. Coraz popularniejsza staje się alpakoterapia, terapia wsparta towarzystwem alpak. Ich spokój i delikatne usposobienie, a także inteligencja doceniana jest przez terapeutów oraz ich pacjentów, którzy dzięki tym zwierzakom czują się o wiele lepiej.

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *