Rekolekcje

W dniach 13-15 marca br. w naszej szkole odbyły się Rekolekcje Wielkopostne pod hasłem „W mocy Ducha”. Rekolekcje poprowadził ks. proboszcz Karol Łybek. W pierwszym dniu dzieci wraz z prowadzącym zastanawiały się nad znaczeniem chrztu w życiu chrześcijanina. W drugim dniu rozważaliśmy te momenty w życiu duchowym, które są dla człowieka „postojem”. Ponadto wspólnie pochylaliśmy się nad tą prawdą, że mamy jedno serce, w którym może być i dobro i zło. Po południu w kościele w Zacharzynie ks. proboszcz odprawił Mszę Świętą dla uczniów i ich rodzin.
W trzecim dniu przyszedł czas na podsumowania oraz Drogę Krzyżową, która odbyła się w szkole. Uczniowie klas 4 i 5 przedstawiali poszczególne stacje w formie krótkiej pantomimy.
Dziękujemy serdecznie ks. proboszczowi Karolowi za poprowadzenie rekolekcji oraz wszystkim, którzy przyczynili się do owocnego przeżycia tego czasu.