Rekolekcje

 

W dniach 13-15 marca br. w naszej szkole odbyły się Rekolekcje Wielkopostne pod hasłem „W mocy Ducha”. Rekolekcje poprowadził ks. proboszcz Karol Łybek. W pierwszym dniu dzieci wraz z prowadzącym zastanawiały się nad znaczeniem chrztu w życiu chrześcijanina. W drugim dniu rozważaliśmy te momenty w życiu duchowym, które są dla człowieka „postojem”. Ponadto wspólnie pochylaliśmy się nad tą prawdą, że mamy jedno serce, w którym może być i dobro i zło. Po południu w kościele w Zacharzynie ks. proboszcz odprawił Mszę Świętą dla uczniów i ich rodzin.
W trzecim dniu przyszedł czas na podsumowania oraz Drogę Krzyżową, która odbyła się w szkole. Uczniowie klas 4 i 5 przedstawiali poszczególne stacje w formie krótkiej pantomimy.
Dziękujemy serdecznie ks. proboszczowi Karolowi za poprowadzenie rekolekcji oraz wszystkim, którzy przyczynili się do owocnego przeżycia tego czasu.

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *