Gminny Konkurs Ekologiczny

W tym roku nasza szkoła we współpracy z firmą JENOX AKUMULATORY oraz ODUM po raz drugi zorganizowała kampanię ekologiczną dotyczącą segregacji odpadów, ze szczególnym uwzględnieniem surowców niebezpiecznych tj. baterie i akumulatory. Podczas naszego spotkania uczniowie ze wszystkich szkół gminnych, dzięki przedstawionej przez Panią Justynę Sekulską prezentacji multimedialnej poznali najważniejsze zasady srgregacji odpadów. Nastepnie przedstawiciele klas IV i V szkół gminnych wzięli udział w konkursie ekologicznym „Segreguj z nami, walcz w odpadami!”. Na koniec wszystkie dzieci  uczestniczyły w  warsztatach ekologicznych zorganizowanych przez „Tytkę pełną pomysłów”. Podczas warsztatów uczniowie wykonali torby ekologiczne, kamienie do różnych gier oraz przeprowadzili ciekawe eksperymenty i doświadczenia.

.

Gratulujemy zwycięzcom konkursu ekologicznego „Segreguj z nami, walcz z odpadami!”

I miejsce

Klasa IV Michał Marciniak  SP w Strzelcach

Klasa V Kamil Frąszczak SP w Strzelcach

II miejsce

Klasa IV Gabriela Szrama ZSP w Stróżewie

Klasa V Weronika Kutzmann SP w Oleśnicy

III miejsce

Klasa IV Hanna Karlik ZSP w Stróżewie

Klasa V Jakub Karbowniczak SP w Oleśnicy

Dziękujemy firmie JENOX AKUMULATORY oraz ODUM za pomoc w organizacji Kampanii oraz wszystkim gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością w tym szczególnym dla nas dniu.

Udostępnij!

1 Comment

  1. Super inicjatywa! Bardzo fajnie, że firma Jenox, która produkuje akumulatory dba również o środowisko i edukuje najmłodszych jak to właśnie powinno wyglądać! Popieram i podpisuje się pot tym! Oby więcej takich akcji. Brawo!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *