Sprzątanie Świata

Sprzątanie świata

Dnia 13.09.2018 podobnie jak każdego roku uczniowie kl. VI aktywnie brali udział w akcji Sprzątania Świata. Wraz z nauczycielem i opiekunem sprzątali obejście koło szkoły oraz plac zabaw. Każdy był zaopatrzony w worek na śmieci i rękawiczki. W trakcie pracy nie brakowało dobrego humoru, z zadowoleniem i ochotą uczniowie napełniali worki śmieciami znalezionymi wokół szkoły. Także w klasie uczniowie z chęcią i zapałem brali udział w zajęciach edukacyjnych gdzie zapoznawali się procesem recyklingu śmieci, przypominali kolory pojemników na określone odpady, a także segregowali śmieci. Na koniec zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną dotyczącą segregacji śmieci.

Anna Kalinowska