Dzień Ziemi

W tym roku w ramach obchodów Dnia Ziemi zaprosiliśmy do naszej szkoły pana Jacka Bruździńskiego, prezesa Fundacji Einsteina w Poznaniu.

Wszyscy uczniowie wzięli udział w pokazach i warsztatach dotyczących poruszania się powietrza.

Dzieci miały okazję zobaczyć oddawanie strzałów kółkami dymu oraz dowiedziały się jak można manipulować strumieniem powietrza, poznali też prawo, które pozwala ptakom latać. Warsztaty naukowe pozwoliły dzieciom poprzez zabawę, działanie i uczestniczenie w doświadczeniach zaznajomić się z przeróżnymi zjawiskami z otaczającego nas świata.

Wszyscy nasi uczniowie byli zachwyceni zajęciami, a dowodem na to był szeroki uśmiech i prośby o ponowne zaprezentowanie eksperymentu.