MALI KOLĘDNICY MISIJNI

W czwartek 11 stycznia oraz w sobotę 13 stycznia po domach mieszkańców Zacharzyna oraz Wymysławia kolędowali Mali Kolędnicy Misyjni.
W tym roku kolędnicy kwestowali  na pomoc dzieciom w Syrii i w Libanie.
Utworzone były z klasy III 2 grupy kolędnicze.
Poszczególne dzieci wcieliły się w następujące role:
 Józefa- Tobiasz Nowak, i Krzysiu Sałata/zamiennie z Erykiem Pufalskim z klasy II (SP Strzelce)
 Maryja – Zosia Nowaczewska, Marysia Sieradzka.
 Anioły – Wiktoria Kasprzyk, Kornelia Łaska, Ksawery Miazga.
w roli dziecka z Syrii – Adam Cebeniak, Hubert Kamiński.
w roli króla- Adrian Wysocki, Wojciech Wiśniewski
Mali Kolędnicy Misyjni zostali bardzo serdecznie przyjęci w wielu domach.
Wszystkim, którzy przyjmowali ich w domach z krótką scenką kolędniczą zostawiali na pamiątkę pocztówkę lub ręce- skrzydła aniołów.
W zamian otrzymywali nie tylko pieniądze do puszek, ale także ogromne ilości słodyczy i owoców.
W wielu domach byli goszczeni poczęstunkiem lub ciepłą herbatą.

Dziękujemy także pani Małgorzacie Sieradzkiej/ mamie Marysi za opiekę nad 1 z grup oraz pani Annie Bożych /mamie Euniki    i Oriany oraz ich babci – p. Teresie Stefaniak, które wg kolędników „przygotowały pyszny poczęstunek” (frytki i nugetsy) oraz ciepłą herbatkę